Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Deodoranty a antiperspiranty

Jak vybrat deodoranty a antiperspiranty

Deodoranty i antiperspiranty slouží k tomu, aby zamezovaly tvorbě potu a nepříjemného zápachu. Oba produkty se staly nezbytnou výbavou v naší moderní době. Nadměrné pocení může způsobovat stres, obezita, menopauza nebo větší fyzická námaha. Pokud se rozhodujete mezi kuličkou nebo sprejem, doporučujeme vyzkoušet testerem v obchodě nebo lékárně. Většina klientů se zajímá o složení (zvlášť pokud jste alergičtí na nějakou látku, kterou mohou výrobky obsahovat) a také o to, zda výrobek zanechává skvrny na oblečení.
 
V dnešní době se stalo i tématem to, zda daný deodorant nebo antiperspirant obsahuje hliníkové soli, které jsou považovány za nebezpečné, nicméně jejich nebezpečnost nebyla lékařsky potvrzena. Existují však i deodoranty na přírodní bázi, které jsou také velmi oblíbené. Deodoranty na přírodní bázi neobsahují antiperspiranty, jako např. aluminiové soli, které uzavírají potní póry. 
 
 

Rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem

Pokud si přejete pouze zmírnit nepříjemný zápach, tak použijte deodorant. Deodoranty obvykle neobsahují aluminiové sloučeniny, ale nedokáží účinně zabránit tvorbě potu. Zápach pouze redukuje a zmírňuje. Pokud však chcete zamezit tvorbě potu, použijte antiperspirant. Většina produktů neobsahuje alkohol, jsou hypoalergenní a jejich výdrž by měla být až 48 hod. Mezi nejpoužívanější typy deodorantů patří krémové nebo tuhé deodoranty, ve spreji nebo tzv. kuličkové. Mezi velmi účinný antiperspirant patří Driclor.
 
 

Jak zmírnit pocení?

Pocení je fyziologický projev regulace tělesné teploty a je naprosto přirozený. Pokud však chcete zmírnit jeho společenský dopad, doporučujeme Vám následující postup. Doporučujeme také pití šalvějového čaje nebo šalvějové tablety.
 
  • Pravidelná hygiena – denně sprcha
  • Správná strava také ovlivňuje pach a tvorbu potu. Je lepší se vyhýbat aromatickým potravinám a jíst spíše syrovou zeleninu.
  • Vhodné oblečení z přírodních materiálů
  • Depilujte se
  • Používejte antiperspiranty
Mezi možnosti dermatologické léčby patří:
 
  • Botulotoxin typu A 
(všeobecně známý pod obchodním názvem Botox) Injekce neurotoxické látky pomáhají zabránit silnému pocení v podpaží: dochází k potlačení signalizace vysílané nervy ekrinním potním žlázám k jejich činnosti, a tím i k útlumu pocení.  
 
  • Iontoforéza (elektroléčba) 
Tento způsob přivádí do kůže ionty pomocí elektrického proudu. Elektřina působí na potní žlázy tak, že je dočasně "vypne". Iontoforéza je vhodná pro léčbu fokální hyperhidrózy na rukou a nohou.
 
  • Léčba tzv. anticholinergickými léky
U této systémové léčby dochází k zablokování neurotransmiterů, které  pomáhá zabránit stimulaci potních žláz. Tyto léky se však používají především k léčbě sekundární hyperhidrózy a mají závažné vedlejší účinky.
 
Svůj deodorant nebo antiperspirant si vyberte zde.
 
 
 
Nákupního rádce dodal: lekarnaave.cz
 
Porovnat deodoranty a antiperspiranty